Ar nėščiųjų mankšta sumažina gimdymo skausmus?

Ko gero, didžiausias nerimas nėštukėms – ore tvyranti nežinia ar labai skaudės?..“ Gydytojai paantrina – harmoninga mankšta laukiantis yra labai protingas pasirinkimas ruošiant ir kūną, ir emocijas didžiajai dienai.

„Ką tik grįžau iš gyd. Romualdo Šemetos kursų nėščiosioms – tikrai geri ir naudingi kursai. Viena iš temų buvo – „Judėjimo svarba nėštumo metu“. Mums rodė filmuką, kokius pratimus turi daryti besilaukiančios mamytės. Tiesa pasakius, nieko nauja ten nepamačiau, nes visus tuos pratimus jau buvau išbandžiusi STIMULUS studijoje :)

Beje, pats gyd. R. Šemeta sakė, kad tik laimingos, ramios moterys gimdo be skausmo. Sportuojant ir juokiantis gaminasi hormonai endorfinai, kurie veikia žmogaus savijautą ir iš dalies emocijas. Endorfinai padeda gimdyti, nes turi savybę nuskausminti.

Pasak jo, gimdymo skausmo priežastį nulemia: informacijos stygius –> baimė –> raumenų įtampa. Visa tai „kompleksiškai“ ir sukelia skausmą. Lengvas gimdymas bus tada, kai gimdyvė mokės atsipalaiduoti, teisingai kvėpuoti, judėti.

Besiklausydama įžvelgiau labai daug panašumų tarp lengvo natūralaus gimdymo filosofijos ir STIMULUS užsiėmimų. Būtent atsipalaidavimo technikos, taisyklingos laikysenos ir kvėpavimo išmokau lankydama kalanetiką ir nėščiųjų „Pilates“. Labai džiaugiuosi, kad pas Jus sportuoju. Ačiū STIMULUS komandai! ;)“

Potyriais dalinosi ištikimoji STIMULUS narė Gina (nuotraukoje).

2010 09 05
Įrašo kategorijos: Nėščiųjų mankšta

Palikite komentarą