Papildas imunitetui stiprinti: treniruotės (prieš) žiemą

Ar girdėjote apie stebuklingąjį papildą, veiksmingai ir maloniai stiprinantį imunitetą, be to, neturintį pašalinio poveikio?

Ak, nejaugi dar ne? Ir vartoti labai paprasta – užtenka dviejų-trijų kartų per savaitę, o veikti jis pradeda iškart :). Tinka slidininkėms, šokėjoms, vaikščiojimo mėgėjoms, daug dirbančioms moterims ir net jaunoms mamoms, ir…

Patarimų apšilimas

Maloniam ir išmintingam apšilimui – keletas jogos trenerės Brigitos Paulauskienės patarimų:

„Žiemą nepatartina mesti svorį, valyti organizmą be būtinos priežasties, badauti. Mat organizme vyksta kaupimo procesai.Visos minėtos procedūros gali stipriai susilpninti visą organizmą. Lieknėti žiemą dar blogai ir dėl inkstų, nes tai jų aktyvumo periodas. Inkstai, pasak liaudies išminties, itin mėgsta taukus, o jei šių sumažėja, gali pablogėti inkstų funkcija.

Jogoje yra specialios asanos, palankiai veikiančios inkstų darbą.Pavyzdžiui, taisyklingai atliekama „kobros“ asana. Be to, kinai sieja inkstų funkciją su seksualinės energijos išsaugojimu.Nepamirškime, kad seksualumas viena iš jaunystės išsaugojimo.

Tamsiuoju metų laiku intensyviau veikia parasimpatinė nervų sistemos dalis, kuri atsakinga už vidinę savireguliaciją. Todėl patartina daugiau ilsėtis, kaupti jėgas pavasariui. Kinai žemą pataria anksti eiti gulti ir vėliau keltis.

Kalcio apykaita organizme susilpnėja, greičiau genda dantys, kaulų lūžiai lėčiau ir sunkiau gyja. Užtat reikėtų riebiau pavalgyti… šaltienos (joje gausu natūralios medžiagos, reikalingos kremzliniam sąnario audiniui).“

Pagrindinė „programa“ ir traumų prevencija

Nors perskaičius patarimus gali apimti pagunda šiltai susiraityti lovoje, bet, deja, žmogus – ne meška, taigi svarbu nuolat palaikyti optimalų raumenų tonusą – vieną pagrindinių  geros savijautos sąlygų. Be to, treniruotas kūnas – tam tikra žiemos traumų prevencija. TEMPIMO pratimai, KOORDINACIJOS lavinimas, TEISINGOS judesių technikos išmanymas gali padėti išvengti bent dalies netikėtų traumų – raiščių, sausgyslių patempimų, sumušimų ir kt. Tiek balansuojant ant slidaus šaligatvio briaunos, tiek užkariaujant Alpių viršukalnes.

Taigi, apie viršukalnes. Žiemą džiaugiamės Kalėdų Senelio vizitu, snaigių efemerišku grožiu ir… ATOSTOGOMIS kalnuose. Pasak trenerės Reginos Juškytė, čiuožimas (kalbame apie visas jo variacijas) – daug jėgų, bendros organizmo ištvermės, geros koordinacijos, optimalios imuninės sistemos reikalaujanti aktyvi fizinė veikla.

Nepakankamas fizinis pajėgumas ne tik riboja aktyvaus poilsio pasirinkimo formą ir intensyvumą, tačiau gali būti ir stipraus pervargimo ir net blogos savijautos atostogų metu priežastimi.

„Daugelis slidininkų-mėgėjų daro didžiulę klaidą, kai prieš pat kalnų slidinėjimo sezoną pradeda rengtis fiziškai, galvodami, kad užtenka sustiprinti tik kojas, – sako Regina. – To neužtenka, reikia atsakingai stiprinti juosmens raumenis, kurie užtikrina ir suderina teisingą viso kūno raumenų darbą slidinėjimo metu.

Svarbi ir bendroji ištvermė, kuri suteikia gebėjimą ilgai mėgautis žiemos malonumais, o pajėgios širdies, kraujagyslių, kvėpavimo  sistemos leidžia aprūpinti organizmą deguonimi, ir atstato pulsą užlipus į kalną.“

Pasirengimą aktyvioms atostogoms trenerė Regina rekomenduoja pradėti ne vėliau nei prieš 10 savaičių iki jų. Ech, tikrai roges reikia ruošti vasarą, ar ne? Na, bet galima pradėti ir žiemą :). Bendrąją ištvermę didina ėjimas, bėgimas, šokiai, dviratis, slidinėjimas lauko sąlygomis. Sąnarius stiprina ir paslankumą didina Pilates, joga, kalanetika; koordinaciją ir pusiausvyrą – Pilates, joga, kūno balanso pratimai; visų raumenų jėgą – Pilates, darbas su nedideliais svoriais.

Atsipalaiduokime

Jei perskaitėte visą straipsnį ir neradote STIMULUS papildo sudėties, pašnibždėsime, kad ji visiškai priklauso nuo jūsų :). Visos treniruotės, kurias rasite studijoje, teigiamai veikia ir stiprina imunitetą. Be to, „papildas“ turi ir papildomų savybių – pavydžiui, pilvo šokio mankšta pakutena moteriškumo sampratą, joga dvelkia tūkstantmete išmintimi, kūno balansas išmoko ne tik stovėti ant vienos kojos :), kalanetika keri akivaidžia giminyste su grakščiuoju baletu, o Pilates padeda pamiršti nugaros skausmus.

Sveikai visumai išsirinkite ir mėgstamą užklasinį užsiėmimą – bėgioti, vaikščioti, šokti, važinėti dviračiu ir t.t.

O dabar dar kartą giiiliai įkvėpkime ir paplokime treneriams :)

Straipsnio aut. Rimantė Gasparaitienė

2011 01 26

Palikite komentarą