Revoliucingasis Callan Pickney požiūris į mankštą jau ir pas mus: pirmoji sertifikuota kalanetikos mokytoja Lietuvoje

STIMULUS džiaugiasi ir didžiuojasi – 2011 m. pavasarį trenerė Aistė Gustė tapo vienintelio pasaulyje oficialaus kalanetikos centro JAV (Callanetics Management Company, Inc.) mokymų absolvente, pirmąja sertifikuota The Callanetics® Exercise Method mokytojaLietuvoje.

Kaip atsirado kalanetika jūsų gyvenime?

Kai priartėjo trisdešimtmetis, pastebėjau, kad kūnas ima diktuoti savo taisykles – kažkodėl ne taip stipru, kažkodėl ne taip stangru ir pan. Šitie reikalai ėmė liūdinti. Supratau, kad be fizinio judėjimo nieko gero toliau nebus. Grįžau į sporto klubą. Tačiau anksčiau džiugindavusios aktyvios treniruotės pradėjo (iš)varginti – mat grįžus namo, kur 2 aktyvūs vaikai, laukdavo begalės darbų… Treniruoklių salėje vis daugiau laiko praleisdavau pasiėmusi kilimėlį. Įsisprausdavau tarp treniruoklių kažkur prie veidrodžio – taip būdavo gera prisiminti šokių laikus – lankstumo pratimai, regis, prašviesindavo protą… Kai atradau kalanetiką, „apakau” :) Berods po 13 užsiėmimų (skaičiavau, kaip knygoj ir buvo parašyta:) džiaugiausi ne tik sugrįžusiu lankstumu, bet akivaizdžiai padailėjusiomis linijomis, gyvybinga oda, sustangrėjusiu užpakaliuku, šlaunimis. Ir visa tai pasiekiau ramiu būdu, be jokio prakaito ir kančios. Apie padidėjusį energijos kiekį, susiharmonizavusius emocinius svyravimus, proto poilsį net ir nekalbu – viskas buvo šauniame komplekte!

Kas paskatino siekti kalanetikos mokytojos sertifikato?

Atradus kalanetiką Vilniuje, viename sporto klubų, ėmiau pati domėtis originaliais šaltiniais. Beskaitydama knygas, stebėdama vaizdo įrašus, pastebėjau pakankamai daug skirtumų tarp to, kokia kalanetika yra Vilniuje ir kokia yra tikroji kalanetika. Tuomet užmezgiau ryšius su oficialiuoju ir apskirtai vieninteliu kalanetikos centru JAV (Callanetics Management Company, Inc.). Pažinimo smalsumas 2009 m. rudenį nuvedė iki pat Čikagos – asmeninės pamokos pas Callan Pickney mokinę Rita DiPietro tik dar labiau paskatino nesustoti. Buvo smagu išgirsti, kad manasis supratimas nesiskiria nuo išradėjų: kalanetika ypatinga ne savo pratimais, o emocijos ir požiūrio į moters kūną perteikimu. Didis džiaugsmas skleisti šią filosofiją – stiprinti ne tik šlaunis, bet ir moterų savivertę.

Kodėl iki šiol nebuvo nei vieno sertifikuoto mokytojo Lietuvoje, nors apie kalanetiką tikrai esame girdėjusios ar net ją bandžiusios?

Susipažinus su šia mankšta išsamiau, pastebi, kad kalanetikos sistema remiasi itin glaudžiu mokytojo ir mokinio santykiu, individualiu pateikimu, įsiklausymu į kūno poreikius ir pan. Metodo autorė Callan Pickney niekad neorganizavo didelių grupių, nemėgo masiškumo. Todėl, net praėjus 30-čiai metų po mankštos išpopuliarėjimo, kalanetikos meno mokosi tik tie, kurie iš tiesų asmeniškai trokšta tęsti Callan pramintą kelią ir perimti žinais tiesiogiai iš jos mokinių. Kalanetikos paslaptis ir sykiu esmė paprasta – tai nėra tiesiog tam tikri fiziniai pratimai, tai kitoks požiūris į sportą, tai tam tikra filosofija… Tad kalanetikai, matyt, reikia jausti pašaukimą ir didžiulį norą :)

Kuo gi ypatinga toji tikroji kalanetika?

Pirmiausia – saugumo užtikrinimas. Jokių trūkčiojimų, staigių judesių, aštrių kampų ir skubėjimo. Tik patogi padėtis, taisyklinga laikysena, natūralus kvėpavimas, atsargus judėjimas ir įsiklausymas į kūno siunčiamus signalus. Jokio vertimo / spaudimo daryti per prievartą ar jaučiant nemalonų skausmą. Į kūną žiūrima su pagarba ir atidžiu asmenišku žvilgsniu?

Callan mankštinosi tyloje, dienos šviesoje ir vilkėdama triko. Kalanetika ir šiandien akcentuoja sąmoningumą – jokios triukšmingos muzikos, dvigubas susitelkimas: į tai, ką darai, ir į tai, kaip iš tiesų tavo kūnas atrodo. Kalanetiką ji vadino meditacija judesyje (angl. „meditation in motion”).

Callan su dideliu užsidegimu mokė savo mokinius: dažniausiai reali moteris negali gyvenime atrodyti taip tobulai, kaip „kompiuterinių” dailininkų sukurti žurnalų viršelių modeliai. Svarbu žinoti apie naudojamas manipuliacijas, išlaikyti sveiką protą ir saugoti savo savivertę. Nereikėtų užsibrėžti nerealių tikslų, taip pat reikia vengti pernelyg susikoncentruoti vien tik ties kūno tobulinimu. Atliekant kalanetikos pratimus ypač svarbu nuraminti aktyvųjį protą, harmonizuoti emocijas, įsiklausyti tiek į savo fizinį kūną, tiek į savo vidinį pasaulį. Tai padeda išlaikyti ir kurti harmoniją tiek savo viduje, tiek aplinkoje… Beje, pasak pačios Callan, dažniausiai yra daug sunkiau ištrinti įsisenėjusį neigiamą savęs vertinimą, nei išmokyti mankštos pratimų…

2011 04 11
Įrašo kategorijos: _STIMULUS naujienos, Kalanetika

3 komentarai:

 • Valentina (2011 04 11 17:52)

  Ačiū pirmosioms sertifikuotoms kalanetikos mokytojoms! Ačiū kad esate! Sveikinu! Nekantriai laukiu kiekviena treniruotę, atradau Jūs ir atradau save, būtent tokių treniruočių troškau visą gyvenimą. Tai yra tai, kas mane stiprina ir suteikia jėgų.
  Valentina.

 • Jolanta (2011 04 27 11:57)

  Šaunuolės mūsų trenerės, jos pačios geriausios. Sveikinimai ir bučkis:)!

 • Rasa (2012 08 15 07:16)

  Mano gyvenimo zuvis!:)pagavau auksine zuvele, kuri ispilde mano slapciausia nora! Ispudingi rezultatai! Uhuu:)

Palikite komentarą