5 jogiški VITAMINAI, arba Kaip atliekamos asanos

„Kūną sudaro 3 sluoksniai, kurių kiekvienas savo ruožtu sudarytas iš posluoksnių:

  1. Medžiaginis kūnas (sthūla šaryra) – iš fizinio, arba anatominio, apvalkalo (anajama koša).
  2. Subtilusis kūnas (sūkšma šaryra) – iš fiziologinio (pranajama koša), psichinio (manomaja koša) ir intelektinio (vidžnamamaja koša) apvalkalo.
  3. Priežastinis kūnas (karana šaryra) – iš dvasinio džiaugsmo apvalkalo (anandamaja koša). Jis esti giliausiai, nuo jo priklauso visi kiti apvalkalai.

Kai visi šie apvalkalai susijungia kiekviena iš daugybės milijonų ląstelių, kai visa susilieja į viena – nuo fizinio kūno ląstelių iki pat vidinės savasties, tuomet poza tampa kontempliatyvi, tuomet atlikdami asaną pasiekiame didžiausios kontempliacijos būseną.“

Ši būsena dar vadinama integracija: kūno, kvėpavimo, pojūčių, proto, intelekto (pažinimo) ir savo savasties į visą būtį.

„Štai taip turi būti atliekamos asanos. To nepavyks išmokti per dieną, nepavyks ir per keletą metų. Tai procesas, kuris vyksta per visą gyvenimą, jei tik mokiniui nepristinga jogiškų vitaminų:

  1. Pasitikėjimo
  2. Atminties
  3. Drąsos
  4. Gebėjimo pasinerti ir įsigilinti
  5. Nenutrūstamo dėmesingumo

Šie penki vitaminai būtini kiekvienam jogui. Jie padeda įveikti penkis jūno apvallkalus ir susilieti su universalia Dvasia.

Kadangi joga reiškia integraciją, susijungimą į vieną, tai kūno susijungimas su protu, prigimties – su stebėtoju ir yra joga. Anapus nėra vieko – ir yra viskas! Tobulas jogas yra tas, kurio prigimtinės galios liejasi per kraštus.“

Cituota iš „Jogos medis: jogos išmintis ilgam, sveikam, laimingam gyvenimui“,  B.K.S. Iyengar.

2011 08 20
Įrašo kategorijos: Joga

Palikite komentarą