Aktyviai ir kartu su saule: treniruotės vasarą

Žr. lankščios VASAROS mankštos pasiūlymą

Ar pastebėjai, kad po STIMULUS  treniruočių tampi kitokia? Ne tik vizualiai aukštesnė ir judanti gazelės žingsniu. Tampi gracingesnė, smakras kilsteli penkiolikos laipsnių kampu, mentys traukia viena kitą tarsi magnetas metalą, galvoje sūkuriuoja malonios mintys. O aplinkiniai iš tavo akių gali lengvai perskaityti: esu patenkinta savimi ir gyvenimu.

Kai į duris ima belstis šilti orai, ir organizmas tarsi savaime generuoja energiją, treniruotis  tampa dar maloniau ir naudingiau. Kodėl? Štai net keturi punktai, kurie „sucementuos“ pjedestalą tavo ir mankštos draugystei per vasarą.

Organizmo ypatumai

Pasak STIMULUS studijos trenerės Brigitos Paulauskienės, vasarą dominuoja simpatinė nervų sistemos dalis, tai reiškia, kad esame aktyvesni, nusiteikę fizinei veiklai. Intensyvesnė raumenų, atliekančių judesius, kraujotaka. Šį ypatumą galima veiksmingai išnaudoti stiprinat ir lavinant raumenis. Patvirtinimo šiam teiginiui nereikia toli ieškoti – vaikai būtent per vasarą labiausiai paauga ir sustiprėja.

Vasarą aktyvi širdies ir kraujagyslių sistema. Kinų medicina sako, kad būtent tokiu metu palanku veikti, stiprinti, valyti ir visaip kitaip puoselėti savo širdį. Specialią programą tau šiuo atveju pasiūlys jogos užsiėmimų programa, kurioje tam tikra seka išdėstyti pratimai (asanos) palankiai veikia širdį, kraujagysles, venas (saugo nuo išsiplėtimo).

„Vasarą ir žiemą netinka badauti, nes organizme vyksta kaupimo procesai. Elgiantis priešingai, galima sau smarkiai pakenkti. Juk vasarą pas mus užauga tiek šviežių sezoninių daržovių ir vaisų, kuriuos valgydami papildome kūną natūraliais vitaminais ir mikroelementais, – sako trenerė Brigita. – Badaudami ar stipriai valydami organizmą mes viso to netenkame. Geriau rinktis sveikatai naudingas treniruotes ir džiaugtis it nulieta tinkančia vasarine suknele. “

Mūsų visų stiprybė – sistema

Per rudenį ir žiemą susiformavę įpročiai mankštintis „savo reikalaus“ ir vasarą. Ir jie bus teisūs :). Nes tik sistemingas aktyvumas yra gyvenimo dėsnis ir būdas išlaikyti gerą savijautą. Tik nuolat treniruojamas kūnas tampa stiprus, gyvybingas ir atsinaujina.

Antra vertus, jei iki šiol atidėliojai, vasarą – puikus metas PRADĖTI mankštintis. Šiluma ir šviesa padeda lengviau išsijudinti , atsiranda daugiau laisvo laiko, kurį malonu skirti savęs tobulinimui. Nespėsi nė pastebėti, kaip prabėgs trys mėnesiai, o kūnas už reguliarias treniruotes tau atsidėkos lengvumu ir tvirtumu, kuris palaikys „kovinį ryžtą“ lapams ir snaigėms krentant.

Optimalus intensyvumas

Tiesa, kartais karštis, kuris būdingas vasarai, atbaido mus nuo noro sportuoti: bėgioti, šokti ar gaudyti aerobikos judesius būtų per didelis krūvis. Tačiau karštis netenka galios, kai kalbame apie STIMULUS treniruotes – nedidelio intensyvumo užsiėmimus, kai nepervargsti, neprakaituoji, o sau priimtinu tempu ir krūviu pamažu stiprini organizmą.

Jei vis dar neapleidžia mintys apie lieknėjimą, Lietuvos olimpinio sporto centro sportininkų mitybos specialistas Marius Baranauskas pataria: „Tik žemo ir vidutinio intensyvumo krūvio metu reikalingą energiją kūnas gauna degindamas riebalus. Labai intensyvių treniruočių metu iš esmės dega angliavandeniai ir susidaro medžiagos, slopinančios riebalų skilimą organizme“. Tad lieti prakaito sporto klubuose ne tik nebūtina, bet ir visai „pro šalį“.

Subtilūs atradimai

STIMULUS kaip kasmet tau pasiūlys naujas erdves judėti ir grožėtis: gaivų vandens mėlį, žalią žolę, saulės bučinius, gryną orą, akį glostantį peizažą…

O jei oras nelepins? Ne bėda. Šiuo atveju neištversime nepacitavusios vienos STIMULUS narės – Raimondos: „Myliu vasarą! Ir iki šiol tikrai net nepagalvodavau, kad vasarą galėčiau sportuoti sporto klube. Bet turiu įtarimą, kad šiemet bus kitaip :), nes nelabai įsivaizduoju vasaros be STIMULUS. Juo labiau, kad lietuviška vasara dažnai pagaili šiltų ir saulėtų dienų, o studijoje man visada vasara!“

Straipsnio aut. Rimantė Gasparaitienė

2012 05 16

Palikite komentarą