„Sporto studija, kur prakaito nė kvapo“ / Verslo žinios

Džiaugiamės netikėtai ir neplanuotai patekusios ir į verslo pasaulio „puslapius“. Dėkojame žurnalistei Irmai už tikslius klausimus ir išsamų pasakojimą, kaip gi gimė STIMULUS :) Cituojame:

Sportas be prakaito, be savęs alinimo malonioje draugijoje, vadovaujant profesionalams – taip būtų galima apibūdinti harmoningų treniruočių studijos „Stimulus“ misiją. Jos vadovė Aistė Gustė vadinti savęs verslininke neskuba, nors su nuosavybės bendrininkėmis per pustrečių metų įkūrė dvi treniruočių studijas moterims Vilniuje.

„Verslas laikosi ant trijų „banginių“: idėjos, sistemos ir komandos“, – įsitikinusi Aistė Gustė, „Stimulus“ vadovė. Antos jos, žmogus, pradėdamas verslą rizikuoja, tačiau jei didžiulis noras ir tikėjimas idėja yra didesni už rizikos baimę, – reikia laukti sėkmės.

Idėja

„Viskas prasidėjo prieš kelerius metus, tai vienu metu keitėsi ir asmeninis, ir profesinis gyvenimas. Nuo vaikystės šokau, apskritai buvau ir esu aktyvaus gyvenimo būdo šalininkė. Dirbau su interneto projektais, vadybininke sporto klube. Buvęs vyras – sporto treneris. Tad žinios apie sportą natūraliai susikaupė“, – pačią pradžią prisiminė p. Gustė.

Paaugus dviem vaikams, ji pasakoja grįžusi ir į sporto klubą, tačiau intensyvūs užsiėmimai nebeteikė tiek džiaugsmo, kiek jo būtą prieš motinystę. „Tranki muzika, greitas tempas nuvargindavo“, – prisipažįsta moteris ir sako, kad taip ji atradusi kalanetiką – pirmiausia sau pačiai.

Ramus, nealinantis sportas sužavėjo. Aistė pradėjo svarstyti, kad galėtų būti trenerė ir padėti taip mankštintis ir kitoms moterims, tačiau draugai pasiūlė pabandyti atidaryti savo studiją. Tada viskas pradėjo rutuliotis gana sparčiai. Vienu metu ji mokėsi, kūrė verslo planą ir ieškojo patalpų studijai.

Sistema

„Mokiausi nuotoliniu būdu JAV Čikagoje esančiame kalanetikos centre. Gavau tarptautinį kalanetikos trenerės sertifikatą. Negaliu dirbti darbo, kurio esmės neišmanau – todėl ir mokiausi. Kartu brandinau studijos idėją – esu baigusi vadybos studijas. Suvokiau, kad rinkai reikia ko nors naujo, o ne dar vieno sporto klubo. Taip gimė harmoningų treniruočių terminas ir pati idėja“, pasakoja p. Gustė.

Tuo pat metu jos draugė dairėsi naujos veiklos. Aistė jai pasiūlė prisidėti kuriant studiją. Moterys draugė kūrė verslo planą. Reikėjo pradinių investicijų – draugai patikėjo joms ir paskolino 50 000 Lt, kurių užteko pirmoms patalpoms nuomoti, joms remontuoti, priemonėms įsigyti ir trenerių atlyginimams.

„Į banką nėjome, nes nesijautėme tokios stiprios, kad imtume paskolą. O draugai siūlė ne tik pinigus, bet ir moralinę paramą, dalijosi patarimais“, – kalba pašnekovė ir priduria, kad šiame versle ypač pravertė jos pačios internetinės erdvės išmanymas.

Pradžioje p. Gustė sukūrė internetinį dienoraštį apie kalanetiką. Taip švietė tautą ir populiarino šį užsiėmimą. Sako, kiek vėliau studiją „Stimulus“ bent 100 merginų atrado būtent per šį dienoraštį. „Internetas – puiki ir nebrangi reklamos priemonė, jei moki ja naudotis“, – šypsosi p. Gustė.

Kitas išskirtinis „Stimulus“ projektas – treniruočių rezervavimas. Klientėms tai ypač patogu, mat gali mankštintis joms patogiu laiku – svarbiausia, nebūtina atvykti tiksliai tą pačią dieną, tą pačią valandą. Kitas dalykas – išankstinė rezervacija disciplinuoja moteris.

Komanda

Pasak p. Gustės, pries pustrečių metų įkurtos „Stimulus“ veiklą koordinuoja keturių bendraminčių taryba. Save ji vadina idėjos vadove, atsakinga už įmonės rinkodarą, komunikaciją internetu. Tiesa, oficialiai ji yra įmonės direktorė, savo parašu patvirtinanti dokumentus.

Rinkdamosi trenerius „Stimulus“ nuosavybės bendrininkės daugiausia dėmesio kreipia ne į jų gyvenimo aprašymus ar sportinius pasiekimus, o tiesiog apsilanko jų rengiamose treniruotėse. Sako, tik taip galima pajausti, ar žmogus gebės vesti harmoningas treniruotes.

„Keturios galvos visada geriau nei viena. Mes pasidalijome veiklos sritis. Kol kas šis modelis pasiteisino“, – santūriai kalba p. Gustė ir viena nuopelnų dėl „Stimulus“ sėkmės neprisiima.

Tačiau apie ją byloja skaičiai. Skola draugams atiduota. Nauja studija  Vilniaus senamiestyje atidaryta be jokių papildomų kreditų. Per dieną „Stimulus“ aplanko maždaug 150 merginų ir moterų. Čia dirba 14 įvairiausių trenerių ir mokytojų.

Straipsnio autorė – žurnalistė Irma Verbienė
Verslo žinios, 2012 06 06, psl. 7 (žr. on-line)

2012 06 18
Įrašo kategorijos: _STIMULUS naujienos

Palikite komentarą