Linksma muzika ir juokas – natūralūs vaistai širdžiai

Muzika, kurios klausydamos jaučiamės laimingos, taip pat pasitarnauja mūsų širdies ir kraujagyslių sistemai. Štai tokį malonų faktą nustatė nedidukas tyrimas, pristatytas 2008 m. lapkritį Naujajame Orleane (JAV) vykusiose Amerikos širdies asociacijos mokslinėse sesijose.

Dešimt tyrimo dalyvių, klausydamiesi išsirinktų įrašų, kurie „padėjo jaustis gerai ir nuteikė džiaugsmingai“, patyrė sveikatai naudingą pagreitėjusią kraujo cirkuliaciją, kuri teigiamai paveikė bendrą kraujo apytakos sistemą, – teigia Merilendo universiteto medicinos mokyklos Baltimorėje mokslininkai.

„Jau anksčiau įrodėme, kad teigiamos emocijos, pavyzdžiui, juokas, daro gera širdies ir kraujagyslių sveikatai. Taigi, logiškai kilo klausimas, ar kitos emocijos, tarkim, sukeltos muzikos, turi panašų poveikį, – pasakojo pagrindinis tyrimo vykdytojas medicinos daktaras Michaelas Milleris, vadovaujantis Prevencinės kardiologijos skyriui Merilendo universiteto medicinos centre. – Žinojome, kad žmonės skirtingai reaguos į įvairią muziką, todėl šio tyrimo dalyviams leidome rinktis įrašus pagal pačių skonį ir pomėgius.“

Kaip tiksliai muzika ir juokas pagerina kraujo apytaką nėra aišku, tačiau Milleris spėja, kad svarbų vaidmenį vaidina endorfinai: „Aktyvus muzikos klausymasis sužadina spontaniškas teigiamas emocijas, matyt iš dalies jos kyla dėl endorfinų išsiskyrimo, iš dalies dėl to ypatingo ryšio tarp proto ir širdies, apie kurį dar trokštame tiek daug sužinoti. Nereikia nė sakyti, kad gauti rezultatai buvo kaip muzika mano ausims, nes jie reikškia, jog turime dar vieną prevencinę priemonę, kurią galime įtraukti į kasdienę rutiną ir taip išsaugoti sveiką širdį.“

Vertė Eglė Jasiūnienė pagal IDEA Health & Fitness straipsnį Joyful Music And Laughter Do The Heart Good, 2009. Straipsnio autorė Shirley Archer.

2012 07 31
Įrašo kategorijos: Ilgaamžiškumo paslaptys

Palikite komentarą