Ar gali mankšta būti išmani? STIMULUS įkūrėja Aistė Gustė sako „taip!“ / Ismanimoteris.lt

STIMULUS idėjos vadovę ir sumanytoją kalbino virtualios bendruomenės „Išmani moteris“ atstovės. Aistė pasakojo, kaip gimė studijos idėja ir kaip išmanumas verslui suteikė ypatingą pranašumą:

Tai asmeninė „virsmo” istorija. Dar studijų metais pradėjus dirbti „įprastą darbą” „įprasta dienotvarke” labai greit atsitrenkiau į savo pačios klausimų sieną – kodėl reikia taip, jei jaučiu, kad galima geriau? Matyt, mano prigimty – noras daryti savaip ir ieškoti esmės bei prasmės.

To „kitaip” paieškos prasidėjo paskatintos labai elementarių norų:

  1. Noras iškeisti „darbą” į „veiklą, kuri būtų maloni ir teiktų pajamas (visada patiko šokti, jautis žvaliai ir sveikai).
  2. Noras įvaldyti patrauklų amatą – tapti trenere (mąsčiau, kad būti tik vadybininke – „juodai dienai“ vargu ar bus kaip užsidirbti…).
  3. Noras darbti laisvu grafiku (nes turiu 2 sūnų mamos pareigas).

Treniruočių studijos idėja gimė man pačiai įsitraukus į mankštos (kalanetikos) mokymąsi – užteko panaršyti internete, aplankyti keletą sporto klubų ir tapo akivaizdu, kad Vilniuje yra niša. Tai kitokiai – ramiai ir harmoningai mankštai, kurios moterys nesipurtytų, o, atvirkščiai, stipriai pamėgtų. Pradėjau rašyti kalanetikos blogą (kalanetika-vilniuje.lt) – kalbėti ir traukti bendramintes..

Draugai „neleido” vesti treniruočių kitur – atvirkščiai, paskatino kurti savo studiją. Suradau, po kokia „kepure” tilpo kalanetika, ir, štai – mind-body (sugalvojau išversti „harmoningų”) treniruočių studija buvo pirmoji, kurią ir atidarėmė Vilniuje 2009 m.

A, beje, tie metai buvo krizės metai. Bet aš… nežinojau. Nebuvau verslininkė ir ekonomikos laikraščių neskaičiau. Tiesiog stipriai tikėjau idėja, draugų palaikymų ir… mums pavyko.

Kodėl nusprendėt įvesti virtualumo? Gal galėtumėt trumpai aprašyti, kaip jūsų verslas veikia?

Sakoma, keičiant darbo sritį, išmintinga savo esamus įgūdžius įdarbinti – tai visgi sukauptas turtas. Ankstesnė darbo patirtis leido suprasti internetinių įrankių naudingumą, tad beliko sugalvoti ir sukurti savus.

Kolegos talkino iš techninės pusės, o patį sistemos veikimo principą radau amerikiečių praktikoje. Patobulinome, pritaikėme, ir specialiai STIMULUS sukurta Treniruočių rezervacijos sistema tapo vienu iš svarbiausių veiklos kamienų.

Sistema lankytojoms leidžia rezervuoti vietas užsiėmimuose ar jas atšaukti, užsisakyti abonementus. Administratorės mato treniruočių užimtumą, abonementų apskaitą. Mums tai leidžia valdyti žmonių srautus, taupo administracinius kaštus, prireikus, galime turėti kontaktą individualiai su tam tikros treniruotės dalyvėmis. Lankytojos gauna SMS priminimus, o pati sistema tarnauja it savikontrolės mechanizmas.

„Geriausias dalykas – registracija į treniruotes internetu! Grupės ribotos, tad trenerė spėja visas apibėgti. O ir pačiai mažiau noro „nusimuliuoti”, nes jeigu jau užsirašiusi, tai šventa :)”, kalba mūsų lankytojos.

Ar buvo sunku pradėti? Ar iškart viskas ėjo kaip per sviestą?

Ar buvo sunku? Atvirai, nepamenu ☺. Tiesiog, kai dirbi „sau”, veda kiti žodžiai – aistra ir tikėjimas. O jų reikia truputį „išprotėjusių” – tu turi tikėti savo tiesą kokiais 399 %, kad tie, kas Nieko Nežino, užsikrėstų bent 99 %. Ir kai veiki kažką prasmingo, kas yra išties reikalinga žmonėms, kas kuria tą pridėtinę vertę – negali nepavykti. Tai sunkumu galima būtų pavadinti ištvermę, atsparią laikui ir be kurios to kažko „savo” ir nepavyktų sukurti.

Ar pati esate technologiškai orientuota?

Iš dalies, taip. Iki Stimulus 5 metų dirbau interneto projektų vadove. Informacijos struktūros kūrimas, turinio paruošimas internetui, minimalios dizaino žinios, fotografijos kursai – tai mano bagažas, kurį kasdien atidarau ir šiandien :).

Kaip manote, ar galima pradėti išmanų verslą moteriai, kuri nėra programuotoja?

Galima. Juk verslas nėra tik sistema. Pirma reikia puikios ir savalaikės idėjos, bendraminčių – suburti komandą. Techninius įrankius juk nebūtina „koduoti” pačiai. Aišku, paranku turėti „savų” žmonių, kurie atskleistų technologines galimybes, parodytų pavyzdžių, kartu „breinstormintų”.

Kokia jūsų verslo sėkmės paslaptis? Ar tai, kad įvedėte išmanumą, daug lėmė jūsų sėkmės?

Taip, išmanumas užpildė spragą – mes padarėmė lyg ir „tą patį”, tik kitaip. Juk visur vyksta treniruotės, bet buvome pirmieji, kurie procesą optimizavo – suvaldė srautus ir, savotiškai, priartino arčiau lankytojų.

Sistema dabar – it higienis šiuolaikinis faktorius, kaip ir švara studijose. Tai tapo įprasta ir reikalinga. Tačiau tvirtai tikiu, kad paslaptis glūdi kitame. Be komandos STIMULUS būtų it tuščiavidurė konstrukcija. Tik laisvanoriškai įsitraukę žmonės turtina veiklą, kuria gerąją aurą ir lemia verslo sėkmę.

Ar daug būtų dalykų, kuriuos darytumėt kitaip?

Labai sunku atsakyti. Aš, mano patirtis, žinios auga kartu su veikla. Tai yra kažkas vienetinio ir vargu ar pakartojamo. O kuriant kažką kita tikrai susidurtumei su kitokiais išūkiais, kitais žmonėmis ir pan. Dabar, žinoma, dar labiau pasitikėčiau savo nuojauta. Tačiau situacijos gyvenime nebūna identiškos, tad…

Ar darydama verslą, atsidavėte visa galva, ar šalia turėjote ir kitų įsipareigojimų?

Taip, šalia auga 2 sūnūs, tad laiko tikrai nuo jų nuvogti tekdavo… Tačiau dabar jie dažnai sako – „mama, aš užaugęs noriu tokio darbo kaip tavo. Tu gali eiti į darbą, kada nori :).”

Paskelbta 2013 05 26, „Išmani moteris“ Facebook paskyroje

2013 07 22
Įrašo kategorijos: _STIMULUS naujienos

Palikite komentarą