Kaip „numesti“ trukdančius 5 kg? Rūtos ir dietistės Renatos istorija

Tekstas originalus – neredaguotas. Asmeninės dietistės konsultacijos organizuojamos studijoje.

Tai buvo tik mano ir Renatos projektas – nenorėjau niekam pasakoti ir klausytis išvedžiojimų“, – pradeda pasakojimą Rūta. O mes klausomės toliau… 5 savaičių kursas teoriškai baigėsi, bet Renata nori matyti mano pačios sudarytą maitinimosi planą. Taigi, nuo jos rūpestingo dėmesio neišsisuksiu, kuo aš esu laaabai patenkinta :)

Pradėjau, nes ilgą laiką norėjau numesti 5 man trukdančius kg. Tapau Google rastų patarimų specialiste ir eksperte, tačiau kažko trūko, nes kilogramai manęs palikti nenorėjo. „Amžius, lėtėja medžiagų apykaita“, – sakė vienmetės draugės (man 43-eji). Beje, tai labai paplitęs pasiteisinimas :). „Netiesa“, nutariau aš, ir pamačiusi, kad lieknoji Renata M., kurios treniruotėse lankiausi, teikia dietistės paslaugas, nutariau čiupti jautį už ragų. Kuo nepasigailėjau nei karto!

Per 5 savaites, nuo pirmo pokalbio su Renata iki paskutinės bendro maitinimosi plano dienos numečiau 5 kg. Pirmą savaitę daugiau, vėliau – kiek mažiau. Tai, ko siekiau – pasiekiau. Daugiau numesti ir nenoriu. Beje, šiuo laiku buvo mano gimtadienis, kurį švenčiau, ir tai nesutrukdė pradėtam procesui:)

Vakarienė, kramsnojimas ir tarnystė įpročiams

Pirmas pokalbis ir buvo apie tai, ką aš veiku, kaip gyvenu, koks mano gyvenimas ritmas ir kokie įpročiai. Valgio laikas priderintas maksimaliai prie mano poreikių. Maisto plane buvo tik man patinkantys maisto produktai ir alkana nesijaučiau. Žinote, kas sunkiausia? Įveikti vakarienės valgymo kultą, kai parėjus iš darbų norisi ilgai ką nors skanaus kramsnoti… Teko ieškoti, kuo užsiimti, ir įveikti šaldytuvo trauką. Pasirodo, ne taip ir sudėtinga! O ta tarnystė įpročiams!

Tikrai likau nustebinta, kad reikia tik drausmės ir profesionalo patarimų. Renata atsakė į daugybę mano klausimų, bendraudavome mobiliomis priemonėmis. Man buvo atradimas, kad avokadas – ne šiaip daržovė į salotas, bet pagrindinis patiekalas, kad stiklinė šviežiai spaustų sulčių taip pat ne priedas prie maisto. Supratau, kad labai skanu pasukos su sezamu ir šviežiomis uogomis, beje, mano šeima su malonumu tai perėme iš manęs.

Padažas kavinėje ir kitos pagundos

Teko atsisakyti ir, nemeluosiu, ne taip lengvai: mylimos čiabatos (labai mėgau itališkas duoneles!), šokolado, latte kavos… Tačiau po savaitės susilaikymo ir susikaupimo pro kvepiančią kepyklą praeiti galėjau jau labai ramiai. Net keista, kad reikia tiek nedaug.

Tačiau aš buvau pasirengusi vykdyti visus Renatos nurodymus ir gyventi 5 savaites pagal jos paruoštą planą (juk palyginti, ne taip ir ilgai – drąsinau save). Iš karto radau pliusų – nereikia sukti galvos, ką valgyti – surašyta, sudėliota pagal laiką ir eilę. Į darbą neštis pietus buvo įprasta ir iki šiol. Prasiplėtė mano meniu – tunas, kepenėlės, avokadas, jautiena ir daug daug daržovių! Maniau, kad bus problemų dėl pietų kavinėse, nes dėl darbo dažnai turiu dalykinius pietus, bet Renata puikiai paaiškino, kas su kuo dera, ir tik kartą teko nusidėti, nes salotų padažas kavinėje buvo majonezo, pati nepasidomėjau.

Vis kitas maisto planas ir naujoji SMS draugė

Žinote, kas ypatingai vertė pasitempti? :) Kiekvieną vakarą gaunama Renatos žinutė – „Kaip jūs laikotės? Ką valgėte?“. Oi nesmagu rašyti, kad nusidėjau, tai ir stengiuosi, kaip mokinukė! Nustatytos dienos ryte, kartą per savaitę, svėrimasis. Ir vėl rūpestinga Renatos žinutė: „Na kaip? „. Ir taip malonu įrašyti skaičius, kurie mažesni prieš savaitę. Kiekviena savaitę vis kitas maisto planas prieš tai pasiklausiant, ko dar trūksta? Ko pageidaujate? Bet nemanykite, kad Renata pataikauja ir leidžia valgyti viską – gavau griežtą NE, kai paprašiau šerbeto, nes nutariau, jog nusipelniau, kai svarstyklės parodė keliais kg mažiau :) O pagyrimų ir palaikymo gaudavau kiekvieną dieną – kam gi nepatinka dėmesys? Pažiūrėjus išklotines paaiškėtų, kad Renata tapo mano geriausia susirašinėjimo drauge :)

Suprantu, kad laukia svorio išlaikymo procesas. Kaip seksis? Manau, kad seksis, nes visada galiu paklausti Renatos patarimo, jei kažkas pasisuks ne taip. Viskas dar labai šviežia ir gyva.

Pabaigai noriu pasakyti, kad Stimulus labai sklandžiai ir, panašu, ilgam įsiliejo į mano gyvenimą – pilateso pratimai padėjo atsisakyti nugaros skausmų ir „įkalė“ įprotį mankštintis. Renata padėjo atsikratyti filosofinės krizės „Jau 40+“, ech…

Dėkinga Jūsų komandai!

2013 08 15
Įrašo kategorijos: Lieknėjimo mitai, Mitybos patarimai

Palikite komentarą