#StimulusReceptas – Pusryčiai skubančioms!

Antrasis #StimulusReceptas iš rubrikos „Mokykimės maitintis sveikai kartu su Marija ir Renata“ skirtas Jūsų dienos pradžiai – iš vakaro gaminami avižiniai dribsniai su chia sėklomis.

Šie vertingi ir skanūs pusryčiai yra išsigelbėjimas toms, kurios rytais mieliau keliomis minutėmis ilgiau užtrunka duše ar apskritai lekia į darbą nepapusryčiavusios (pastarąjį įprotį turinčios gautų daug pylos nuo Renatos…:)).

Avižiniai dribsniai su chia sėklomispusryciai skubancioms

1 stiklinė (250 ml) migdolų pieno (jį galite keisti ir į avižų);

½ stiklinės avižinių dribsnių (rinkitės kuo stambesnius);

10 skiltelių džiovintų obuolių (supjaustytų 1 cm gabaliukais);

5 graikinių riešutų puselės (susmulkintos tarp pirštų);

1 šaukštas chia sėklų;

1 šaukštas medaus ar klevų sirupo (ar pagal skonį);

cinamono ir vanilės (jei norisi pavarijuoti).

 

Pusryčius gaminame iš vakaro:

  1. Pasiruošiame užsukamą indelį (350-500 ml), iš kurio būtų gražu ir skanu valgyti :).
  2. Į indelį supilame avižas, pieną, medų, riešutus, obuolius ir chia sėklas. Užsukame ir gerai pakratome, kad viskas susimaišytų.
  3. Dedame nakčiai į šaltytuvą.
  4. Ryte traukiame indelį iš šaldytuvo ir skanaujame :), o jei neturite laiko, įsidedate į rankinę ir nešatės į darbą :).

 

Renatos komentarasrenata

„Taisyklių ir rekomendacijų, ką konkrečiai pasirinkti valgyti pusryčiams, yra daug. Pagal vieną iš taisyklių pusryčiams turėtų atitekti 30 proc. visos dienos raciono, pietums – taip pat 30, vakarienei – 20 ir dviems užkandžiams po 10 procentų. Tačiau ši taisyklė tikrai nėra universali. Tai tik viena iš gairių.

Marijos avižinių dribsnių su chia sėklomis receptas išties yra geras pusryčių pavyzdys. Visgi, aš nebūčiau aš, jei nerasčiau prie ko prikibti. Kad sėkmingai kurtumėte įprotį pusryčiauti sveikai ir pilnavertiškai, siūlyčiau obuolius ir riešutus palikti nuošaly ir ne maišyti jų kartu su avižiniais dribsniais, bet pasiimti į darbą vietoj vėlesnio užkandžio. Beje, medų taip pat galima keisti į cinamoną, kuris veiks kaip puikus saldiklis.“

Dėl asmeninės dietistės konsultacijos visada galite kreiptis į Renatą užpildžiusi šią anketą.

 

 

 

 

 

 

 

2017 04 05
Įrašo kategorijos: _STIMULUS naujienos

Palikite komentarą