Aukščiausios kokybės rūšinio alyvuogių aliejaus degustacija kartu su Simonu Jurkevičiumi

 

alyvuogiu cover web

Renginys atšauktas

Trukmė – 1,5 val.
Kaina – 3 € mokant iki birželio 11 (imtinai), 5 € – mokant vėliau.

Vieta rezervuojama tik gavus mokėjimą. Vietų skaičius ribotas.

Už degustaciją galite mokėti Stimulus studijose arba bankiniu pavedimu:
UAB Endoinvest, į/k 302516118, S/n LT157044060007610448 (AB SEB bankas)
Paskirtis: vardas, pavardė už degustaciją.

Alyvuogių aliejų renkatės pagal tai, ar jo etiketėje nurodyta „extra virgin“ ir ar jį galima naudoti kepimui (ne tik salotoms)? Nepamanykite, kad klausdamos šito esame nukreipusios į jus snobizmo kupiną žvilgsnį :). Viskas su jumis tvarkoj! Taip aliejų renkamės ir mes. Bet po pažinties su Pauliumi Jurkevičiumi ir jo sūnumi Simonu savyje nešiojamės tą skonį ir kvapą tikrai gero alyvuogių aliejaus. Ir kelio atgal nebėra…:).

jurkevicius

Ar žinojote, kad:

  • kuo alyvuogių aliejus kartesnis, tuo jis geresnis?
  • kartus ir pikantiško skonio ne pramoniniu būdu išgautas alyvuogių aliejus yra gausus polifenolių, turinčių daug gydomųjų savybių (uf… skamba sudėtingai? Neabejojame, kad Simonas degustacijos metu viską paaiškins paprastai ir „ūkiškai“ :)).
  • vienam litrui rūšinio alyvuogių aliejaus išspausti reikia net 10–12 kg alyvuogių (beje, palyginimui – pramoninio alyvuogių aliejaus litrui išspausti sunaudojama 4–5 kg alyvuogių)?

Prieš dešimt metų apie ypač tyrą alyvuogių aliejų nežinojome nieko. Šiandien kažkiek jau žinome, renkamės, lyginame, domimės. Tačiau kiek žinome? Ir ar mūsų žinios yra teisingos? Ką reiškia terminai “extra virgin”, “šalto spaudimo”? Ar tai yra kokybės rodikliai?

Kartu su Simonu Jurkevičiumi, kuris kartu su šeima nuolat būna Italijoje ir „iš arti“ seka naujausias gastronomijos tendencijas, bendrauja su ūkininkais ir gamintojais, degustacijos metu ragausime skirtingų alyvuogių veislių aliejaus, kelsime klausimus ir gausime atsakymus apie produkto kokybę bei poveikį sveikatai, sužinosime:

  • kiek jūs patys pažįstate alyvuogių aliejų (testas);
  • kaip teisingai išsirinkti ir išleisti pinigus;
  • kaip ragauti (lyginamoji degustacija).

„FRANTOIO MONTECCHIA“ yra alyvuogių aliejus, į kurio degustaciją jus ir kviečiame. Tai kokybės lyderis Italijoje ir pasaulyje, pelnęs prestižinių alyvuogių aliejaus gidų „Flos Olei“, „Gambero Rosso“, „Bibenda“ pripažinimą. Beje, degustacijos metu galėsite įsigyti šio aliejaus.

laukai

Labai lauksime Jūsų svečiuose :).

Su Italija kvepiančiais linkėjimais

STIMULUS komanda

2017 05 23

Palikite komentarą