STIMULUS komanda

Eglė Urbonavičienė

Pilateso ir nėščiųjų mankštos trenerė, kineziterapeutė
Norite palikti atsiliepimą apie Eglę?

Greitis, nevaržoma laisvė ir adrrrrrenalinas :). Aha, dar vanduo ir (kartais) saulė. Egzotiškas buriavimo pomėgis su sprogstamos energijos užtaisu slepiasi Pilates trenerės Eglės Urbonavičienės ramiame balse ir šypsenoje.

„Man svarbiausia gamta, vanduo, viskas, kas natūralu, dėl to ir sporto šakos tokios: penkeri metai atiduoti plaukimui, ketveri – irklavimui, išbandytas netgi lauko tenisas,“ – juokiasi moteris.

Tik kai oras neleidžia, ji ima į rankas ne laivo šturvalą, dviračio vairą ar slidžių lazdas, o… knygą, virbalus ar keptuvę. Ir itin įtikinamai pasakoja, kad labiausiai mėgsta gėles ir grožį namuose, na, tiesiog visą tokią moterišką ir naminę aplinką.

Švelniajai Eglės pusei atstovauja ir… šokiai, į kuriuos ją antroje klasėje nuvedė mama. Ten ir užsiliko ilgam – patiko taip, kad devynerius metus šoko moksleivių ansamblyje „Ugnelė” (netgi nuskynė ir kelių tarptautinių festivalių laurus), o dvejus – LVKKI liaudies šokių ansamblyje.

Ne tik laisvalaikio pomėgiai, bet ir darbo patirtis aplinkiniams daro didžiulį įspūdį. „Jau prieš gerus 24 metus poliklinikoje vesdavau kineziterapijos mankštą grupėms, suaugusiesiems bei vaikams, turintiems stuburo, sąnarių, laikysenos problemų, padėdavau atstatyti sutrikusias judamojo-atraminio aparato funkcijas po traumų“, – sako ji.

Kodėl pasirinko kineziterapiją? „Tais laikais nedaug pasirinkimo buvo, galvojau Estijoje, Tartu, studijuoti sporto mediciną, bet nesinorėjo iškeliauti toli nuo namų, tad įstojau į gydomąją kūno kultūrą, – pasakoja trenerė. – Baigiau bakalauro, magistro studijas, taip pat turiu licenciją ir privačiai kineziterapeutės veiklai.“

Stimulus lankytojos drąsiai konsultuojasi su Egle – ji pataria, kaip mankštintis po traumų, kai skauda nugarą (ypač aktualu nėštukėms) ar sąnarius. Ne veltui gilindama žinias ji tobulinosi įvairiuose profesiniuose seminaruose: „KT esant nugaros skausmams”, „KT ir reabilitacija neurologijoje“, „KT esant judamojo-atraminio aparato sutrikimams“, „Stuburinio skausmo diagnostikos ir gydymo aktualijos“, „Aktualūs ergoterapijos klausimai“ ir kt.

Akiratyje pasirodžius Pilates mankštai, šioji Eglei „prilipo“ greitai bei lengvai ir tapo neatsiejama gyvenimo dalimi, kurią ji pati adaptavo ir mankštintis norinčioms būsimosioms mamytėms – jų gera savijauta sertifikuota Pilates trenerė rūpinasi jau dvyliktus metus.

Šeima? „Dukros jau užaugusios… Tačiau iki šiolei visi susirenkame kartu paslidinėti, paburiuoti ir netgi dviračių maratonuose pedalus paminti“, – džiaugiasi Eglė. Ir entuziastingai prideda, jog gyvenimas yra gražus, o ji dar svajoja išmokti pilotuoti lėktuvą :).

Eglė ir STIMULUS:

2015 03 13 | Nėščiųjų mankštos akimirkos (video) / BTV laida „Padėkime augti”
2013 06 18 | Nėščiųjų mankšta: atsiliepimai ir įspūdžiai (video) / TV3 laida „Mamyčių klubas”
2012 11 29 | Besilaukiant sportuoti galima / „Mamos  žurnalas“
2012 06 19 | Nėščiųjų mankšta: fotosesija su STIMULUS merginomis