MANDALŲ piešimas: seminarai su Egle Stripeikiene

Artimiausias seminaras – data planuojama.
Užsiregistravusioms pranešime asmeniškai!
Treniruočių studijoje STIMULUS, Konstitucijos pr. 6, Vilniuje.

Trukmė – 3 val. (su arbatos pertraukėle).
Kaina: mokant iš anksto – 60 Lt. Mokant renginio dieną – 70 Lt.
PIEŠIMO IR TAPYMO ĮGŪDŽIAI NĖRA BŪTINI!

Mandalos piešimas  tai maloni aktyvios meditacijos forma, kurios tikslas – prislopinti loginio mąstymo procesus ir suaktyvinti intuiciją bei kūrybinį įkvėpimą. Tai padeda atsipalaiduoti, sumažinti įtampą ir stresą, išmokti susikaupti.

Mandala – tai daugiau nei piešinys popieriuje. Mandalų kūrimas padeda apjungti mintis, jausmus, emocijas, išreikšti juos materijoje apčiuopiama forma. Taip pat padeda sukaupti reikiamą kiekį VIDINĖS ENERGIJOS, būtinos žmogaus VIENTISUMUI, jo RAMYBEI ir LYGSVARAI palaikyti.

Žr. daugiau mokytojos Eglės mandalų ir įspūdžių iš užsiėmimų

KĄ VEIKSIME SEMINARE?

Eglė papasakos, kodėl paprastas piešinys apskritime turi tokią svarbią reikšmę ir kaip šiandien, kuriant asmenines mandalas, galima pritaikyti per tūkstantmečius sukauptą patirtį. Susipažinsime su ritualinių mandalų ir jantrų kūrimo filosofija, išgirsime, kaip keitėsi mandalų kūrimo tradicija pasaulyje. Sužinosime, kokie yra mandalų terapijos principai: kaip piešti asmeninę mandalą, kokios diagnostikos, korekcijos ir kitos mandalos galimybės. Piešime spontanišką asmeninę mandalą, gersime arbatą ir aptarsime piešimo procesą bei gautą rezultatą.

P. S. Seminaras skirtas ir nugalėti baimes, net tokias kaip „aš nemoku piešti”, „man nieko nepavyks”, nes piešimo įgūdžiai nėra būtini! :)

SEMINARŲ AUTORĖ

Eglė Stripeikienė – profesionali grafikos dizainerė.

Praktiškai išbandė daugelį tradicinių ir netradicinių savęs pažinimo praktikų. Prieš 10 metų pradėjo spontaniškai piešti mandalas, gilintis į kūrimo istoriją ir filosofiją, mandalų terapijos principus. Ir šiandien su malonumu piešia ir tapo mandalas. Nuo 2006 m. dalijasi savo patirtimi mandalų piešimo seminaruose.

DAR APIE MANDALAS…

Nesigilinant į kultūrinius ir filosofinius ypatumus, mandala yra dvasinės vienybės simbolis, sutinkamas beveik visose pasaulio kultūrose, kuriose pasaulio vienovės ir harmonijos siekis buvo suprastas ir svarbus. Pavadinimai kiekvienoje šalyje buvo saviti ir skirtingi. O šiandien šiuos kūrinius apskritime priimta vadinti bendru sanskrito žodžiu „mandala”. Išvertus iš sanskrito kalbos, žodžio „mandala” reikšmė yra ratas, diskas, sfera, apskritimas.

Šiandien mandalas galima būtų suskirstyti į ritualines ir asmenines. Ritualinės mandalos jau daug tūkstantmečių kuriamos visame pasaulyje. Tai induistinės jantros ir budistinės mandalos, Amerikos Navajo indėnų iš spalvoto smėlio pilamos gydomosios mandalos, actekų „Saulės Akmuo“ ir t. t. Lietuviškomis ritualinėmis mandalomis drąsiai galima būtų pavadinti mūsų kryžius – saulutes.

Apie gydomąsias asmeninių mandalų savybes pirmasis prabilo žinomas šveicarų psichologas, filosofas Karlas Gustavas Jungas. Jis pastebėjo, kad jo pacientai terapijos metu, kai vykdavo intensyvūs vidiniai virsmai, ir kai jie jausdavosi sutrikę, dažnai savarankiškai pradėdavo piešti konstruktyvius piešinius rate. Jungas pradėjo tyrinėti šiuos piešinius ir ilgainiui suvokė, kad tokie piešiniai nėra atsitiktiniai ir bereikšmiai.

Žr. plačiau apie mandalų istoriją