Meno terapijos užsiėmimų ciklo programa

 

Apie tave

(spalio 25 d., penktadienį, 18 val. ir spalio 26 d., 12.30 val.)

Šis užsiėmimas skirtas grupės dalyvių ir terapeuto susipažinimui.

Ką išgyvenu aš, būdama moterimi, kur slypi mano stiprybė? Moterų išgyvenimai, patirtys kartu yra ir susitikimas su stipriais jausmais: su svajonėmis, viltimis, nusivylimais, nesėkmėmis, liūdesiu, skausmu. Kaip gyvenu kartu su savo emocijomis, kokia esu šiandien ir kokia noriu būti rytoj?

Užsiėmimo metu aktualizuojamos temos, svarbios kiekvienai dalyvei.

Priemonės: guašas, teptukai, indeliai vandeniui, A3 formato popierius, A4 formato popierius.

 

Diskomforto ir komforto zonos

(lapkričio 8 d., penktadienį, 18 val.)

Užsiėmimo metu aktualizuojamos nekomfortabilios situacijos, aplinkybės, kiti nemalonūs trukdžiai. Iš žurnalų iškarpų sudėliojami diskomfortinių situacijų koliažai, aptariamos ir paleidžiamos nemalonios situacijos, vilnos pagalba „užglostomi“ įvykiai.

Priemonės: A4 formato rėmeliai, žurnalai, žirklės, įvairiaspalvė vilna, popierinis baltas rankšluostis, savo fotografija.

 

Keistas miškas

(lapkričio 29 d., penktadienį, 18 val.)

Biografinių įvykių prisiminimas, išdėstymas, įprasminimas spalvomis. Gyvenimiški nutikimai – įvairūs kaip miško medžiai, atlaikę audras, kiekvienas jų turi savo istoriją, augimo aplinkybes– su šia mintimi iš užsiėmimo metu gautų meninių produktų daroma asmeninė instaliacija, pasakojama iškilusi istorija, sukurtomis dovanomis pastiprinami kiekvienas dalyvis asmeniškai.

Priemonės: A3x2 formato popierius, lipni juosta, plastilinas, veidrodėliai, guašas, teptukai, pieštukiniai klijai.

 

Aš duodu – aš gaunu

(gruodžio 13 d., penktadienį, 18 val.)

Rankos ima ir duoda, prašo, kviečia, gina – apie sugebėjimą duoti, mokėjimą prašyti, priimti, padėti. Užsiėmimo metu pagal rankų energetiką pasirenkama pora darbui kartu. Aktualizuojamos išgyventos istorijos, diskutuojama apie gebėjimą duoti. Puošiamos rankos, vizualizuojami palinkėjimai.

Priemonės: rankų kremas, guašas, teptukai, indeliai vandeniui, rankšluostinis popierius.

 

Kelionė į kitą planetą

(sausio 10 d., penktadienį, 18 val.)

Kaip prisistatau pasauliui pats, kokį matau save ir koks norėčiau būti – žmogaus augimas, transformacijos, asmeninių savybių išgryninimas. Užsiėmimas vyksta metaforinių kortų ir asmeninių fotografijų pagalba.

Priemonės: 10 atsirinktų asmeninių fotografijų, metaforinės kortos “Medžiai“.

 

Laisvė tavyje

(sausio 24 d., penktadienį, 18 val.)

Kas man trukdo būti laisvai, o kas padeda užsiauginti sparnus? Aptariamos uždarančios, ribojančios situacijos, trukdančios įgyvendinti svajones, priimti sprendimus ar tiesiog gyventi gyvenimą, kokio norisi. Ieškome ir randame resursų savyje ir ruošiamės skrydžiui.

Priemonės: A4 formato popierius, guašas, akvarelė, teptukai, indeliai vandeniui, žirklės, klijai.

 

Atidaryti uždraustas duris

(vasario 7 d., penktadienį, 18 val.)

Grupėje pasidalinama apie išgyvenimus, susijusius su neišsipildžiusiomis svajonėmis, trukdžiusiomis aplinkybėmis, savęs pametimą siekiant tikslo ar prasmės netekimo siekti norimo tikslo. Savivertės pakėlimo, įsikvėpimo ir pozityvaus nusiteikimo skatinimas.

Priemonės: guašas, teptukai, žurnalai, žirklės, pieštukiniai klijai, lipni juosta, A3 formato popierius x 2, plastilinas. 

 

Istorija apie mane

(vasario 21 d., penktadienį, 18 val.)

Kaip aš matau save? O kaip mane mato kiti? Ar tai apie mane? Ar nesu užstrigęs viename vaidmenyje?

Kiekviena dalyvė per piešinį papasakoja istoriją, kurią vėliau turi galimybę papildyti kitos dalyvės. Pasakojimai padeda išgryninti savęs vertinimą, tarsi pagelbėja pažvelgti į save iš šalies ir rasti resursų kurti tokią savo gyvenimo istoriją, kokios ir norėtųsi.

Priemonės: guašas, teptukai, indeliai vandeniui, A3 formato popierius, A4 formato popierius, klijai.

 

Spalvotas lietus

(kovo 6 d., penktadienį, 18 val.)

Patirtų įtampų, stresų, skausmingų išgyvenimų atpalaidavimui skirtas užsiėmimas. Savo patirtis „išverkiame“ spalvomis, suteikiame prasmę, transformuojame į išsilaisvinimą nuo jų ir sužydėjimą. Savęs suvokimas skausmingose situacijose ir sustiprinimas paleidžiant neigiamas emocijas.

Priemonės: A3 formato popierius, akvarelė, guašas, pastelė, teptukai, indeliai vandeniui.

 

Kelrodė žvaigždė

(kovo 20 d., penktadienį, 18 val.)

Palaikymas gyvenime, kasdieninėse situacijose, sunkiuose išgyvenimuose – kas mane sustiprina, suteikia jėgų, pakelia eiti ir nesustoti, kai sutinki kliūtis. Pozityvus baigiamasis užsiėmimas.

Priemonės: žvakutės, skaidrios plastikinės stiklinės, popierinės lėkštės, žirklės, įvairios juostelės, karoliukai, žvyneliai, blizgučiai, klijai, lipni juostelė, mėgstama muzika.

 

P. S. Užsiėmimų eiliškumas gali keistis, atsižvelgiant į grupės dinamiką.