Bėgimas. Mankšta prieš ir po. Širdies pulso kontrolė. Su dr. Simona Pajaujiene
Data - rugsėjo 4 d., penktadienį, 18 val.
Trukmė - 3 val. (su pertraukėle užkandžiams).
Kaina - nemokamai.
Renginys vyks nuotoliniu būdu.
Pastaba: projektas „Teorinių ir praktinių renginių organizavimas treniruočių studijoje Stimulus“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
problema
Žmogaus kūnas yra judamoji sistema, prisitaikiusi judėjimui per keliasdešimt tūkstančių metų. Tačiau paskutiniais keliais šimtais metų kardinaliai keitėsi žmones supanti aplinka, kol galiausiai judėti tapo lyg nebereikalinga. Pasikeitė ne tik aplinka, keičiasi ir mūsų kūnai. Tai, kas tiko mūsų tėvams, nelabai tinka mums.
Diskutuosime, ar sportas – vis dar sveikata?
gilinsimės
Aiškinsimės, kuo skiriasi sportas ir sveikatingumas, nes sveikatinamosios fizinės veiklos neturi ir negali sukelti rizikos mūsų sveikatai.
Kasdieninis judėjimas galėtų būti tapatinamas su druska: jei jo nėra mūsų gyvenime – turėsime problemų, jei jo per daug – turėsime problemų.
Todėl diskutuosime:
-
kokios veiklos itin reikalingos mūsų kūnui,
-
kaip sportuoti nekenkiant sau.
Iškelsime klausimą:
-
ar visi gali bėgti ir
-
kaip pasiruošti šiai fizinei veiklai,
-
kokie pratimai yra būtini pasiruošiant bėgimui,
-
kokios mankštos gali būti derinamos su juo ir, svarbiausia,
-
kokiu intensyvumu reikėtų bėgti,
-
kaip suprasti savo lygmenį ir užtikrinti saugumą SAU?
Šis seminaras skirtas visiems (ir naujokams, ir jau patyrusiems sportuotojams, bėgimo mylėtojams). Jo metu suprasime šiuolaikinio žmogaus paveikslą bei bendrąsias sveikatos bėdas, išsiaiškinsime kūno funkcionalumo prasmę ir jo reikšmę.
apie lektorę
Dr. Simona Pajaujienė yra Lietuvos sporto universiteto docentė, sveikatingumo mokyklos „Active Training“ mokymų programų vadovė, daugybės straipsnių ir publikacijų autorė.