Stimulus-106_edited.jpg

Gintarė Sutkaitė

Pilateso, kalanetikos, modeliuojamosios mankštos trenerė

Nori palikti atsiliepimą? Užpildyki anketą.

Gintarės diena prasideda nuo arbatos, vaisių, mankštos (dažnai), dienos plano (arba ne) ir … pirmyn. Dar toje dienoje galima rasti godulio gyvenimui, nuoširdumo, kasdienių naujų atradimų. Ir, žinoma, daug daug kalanetikos.

„Manau, kad judesys ir menas turi daug bendra: plastika, estetikos pojūtis, erdvinis mąstymas, anatominės žinios, kūrybiškumas“, – netikėtą „kampą“ populiariojoje kalanetikos mankštoje įžvelgia ji. Savitą požiūrį, kaip ir skulptūros bakalauro ir magistro laipsnį, turinti Gintarė dievina ne tik įvairias meno rūšis, bet ir judesį… iš visų pusių ir visais aspektais – nuo psichinio, motorinio, anatominio iki subtiliausios plastinės išraiškos.

Tad nenuostabu, kad prie jos pomėgių randame šiuolaikinį šokį, kuriam atiduoti visi 15 metų. „Šokis – tai puikus emocijų, kūno, proto treneris. Pradėjau šokti gan vėlai ir tik dėl savęs, tiesiog dėl malonumo, pasitenkinimo, – pasakoja kalanetikos trenerė. – Geri mokytojai, šokėjai, muzika… Tokios saviterapijos negaliu atsisakyti iki šiol. Esu tiesiog pamišusi šokėja-mėgėja. “

Pasak Gintarės, tarp šokio ir harmoningų treniruočių yra labai daug bendra. Harmoningos treniruotės jos akį ir kūną patraukė prieš penkerius metus. „Kuo patraukė? Atsakymas jau yra jų pavadinime – merkia akį moteris. – Harmoningos. Subalansuoja, nuramina, sukaupia, užkrauna. Per jas pajuntu harmoniją su savo kūnu, širdim ir galva.“

Bet geroms treniruotėms reikia ir gero, tikro trenerio. Koks jis? „Pirmiausia – dėmesingas, nuoširdus žmogus, be to, profesionalas savo srityje. Jis privalo besitreniruojančiajam suteikti ne tik naudingų žinių, bet apskritai – teigiamos naujos patirties“, – sako Gintarė.

Moters laisvalaikis labai įvairus – tik spėk suktis: dailė, šokiai, teatras, kinas, sportas, knygos, kelionės…  O kur dar mėgavimasis bendravimu su puikiais žmonėmis arba gėrėjimasis besibaigiančia diena ar artėjančiu rytu… klajojimas patinkančių kvapų takais: teatro užkulisių, norimų kvepalų, odos, kino teatro, šaligatvio po lietaus. „Tiek daug visko norisi, – šypsosi Gintarė. – Man tai ir patinka, tačiau kartais net sunku dėl to su savimi gyventi.“

Jei jau prakalbome apie sunkumus, knieti pasmalsauti – kodėl visgi skulptūra, tokia, sakytumėm, sunkoka ir nemoteriška kryptis? „Jau mokykloje žinojau, jog noriu skulptūros, tai buvo tarsi iššūkis sau pačiai. Šiuolaikinė skulptūra nėra vien drožimas ar kalimas, tai tarpdisciplininė sritis“, – paslaptingai nutęsia talentinga kūrėja. Meninius sugebėjimus ji puikiai realizuoja ir kurdama knygų viršelius, iliustracijas, logotipus ir kitus smagius dizaineriškus dalykėlius. Tad su Gintare po treniruotės galite pasišnekučiuoti ir apie dailėjančias nuo kalanetikos linijas, ir apie jų vaizdavimą marmure ar popieriuje.

Labai patinka Gintarės ramybė ir atidumas. Nevengia prieiti, pataisyti, padėti atlikti pratimą. Per jos treniruotes sužinau, kad galiu daugiau, nei man atrodė iš pradžių. Patinka trenerės humoras rimtu veidu :). Apskritai, Gintarė skleidžia labai gerą energiją, kuri pasilieka dar ilgai po treniruotės.

Aušra