Screenshot 2019-11-18 at 12.44.55.png

Kalanetika

Kalanetika – tai lyg šokėjų mankšta. Joje rasime jėgos treniruočių, jogos, baleto pratimų. Tai žemo intensyvumo, lėto tempo mankšta. Treniruotės paskirtis – stiprinti raumenis, ugdyti lankstumą, taisyklingą laikyseną. Pratimai stangrina kūną, nedidinant jo masės, „nepumpuojant“ raumenų – tiesiog išryškinamos unikalios kūno linijos. Formuojamas proporcingas, grakštus kūno siluetas.

nauda

Kalanetikos užsiėmimų nauda, regis, neišmatuojama – tiek išoriškai, tiek iš vidaus! Gražėja kūno linijos – įgaunate „baletinę“ formą. Dailėja ypač probleminės vietos – šlaunys, klubai, sėdmenys, liemuo. Kūnas įgauna nebūtinai „manekeniškas“, bet harmoningas, proporcingas JŪSŲ formas.

  • Imame lieknėti – tiek fizinių pratimų dėka, tiek pagreitėjus medžiagų apykaitai, tiek pasikeitus valgymo įpročiams. Kalanetikos pratimai šalina įtampą – smegenyse išsiskiria endorfinai – hormonai, lemiantys gerą savijautą. Mažiau streso, vadinasi, mažiau blogo įpročio tai malšinti maistu, ypač kaloringu…

  • Gerėja savijauta ir didėja energingumas – dingsta įtampa nugaros, pečių srityje, kūnas tampa lankstesnis ir grakštesnis. Tampa lengviau kvėpuoti – gerinama laikysena, mes išsitiesiame! Nepaisant lengvo nuovargio po užsiėmimo, atsiranda tarsi antras kvėpavimas, organizmas atveria sau naujas galimybes ir dirba su naujomis jėgomis!

  • Stabdomas organizmo senėjimo procesas – mažėja cholesterolio kiekis kraujyje, druskų kaupimasis sąnariuose, stiprinamas raumenynas ir kaulai, reguliuojamas kraujospūdis ir pulso dažnis.

  • Atsipalaiduojame nuo kasdienių rūpesčių – kalanetikos pratimai reikalauja išskirtinio susikaupimo ir koncentracijos į savo kūną. Mokomasi giliai kvėpuoti, atpalaiduoti raumenis – tai ne tik padeda veikti pratimams, bet ir reguliuoja emocijų kaitą, šalina psichologinę įtampą ir suteikia energijos.

kam tinka

Tai itin saugios treniruotės. Išlaikomas pagrindinis principas – nepakenkti. Mankšta ypač tinkama besiskundžiančioms nugaros, kaklo srities nuovargiu, skausmais, maudimu. Kalanetika puikiai gydo šiuos sėdimo darbo, nėštumo ar netaisyklingos laikysenos sukeltus nemalonumus.Turint rimtesnių problemų, sveikatos sutrikimų VISADA patariama pasitarti su savo gydytoju.