renata b.png

Renata Baliukevič

Pilateso, jogos, kalanetikos trenerė

Nori palikti atsiliepimą? Užpildyki anketą.

Renata ne tik trenerė, bet ir dietistė! (žr. Dietistės konsultacija). Ir visai nebijo dietologijos pavadinti savo svajonių mokslu. „Visuomenėje dietologija suprantama tiesmukiškai, primityviai. Vyrauja banalus supratimas apie šį mokslą – nutukusiam „išlydomi lašiniai“, o perkarusiam priauginami keli kilogramai. O iš tiesų dietologų pagalba reikalinga kiekviename žingsnyje, kasdien – formuojant maitinimosi įgūdžius restoranuose ar kavinėse, gelbėjant žmonių sveikatą ligoninėse ir sanatorijose ir t. t.“, – „atvira krūtine“ visuomenės nuomonę pasitinka Renata.

Ji domisi ir aerobika, ir kūno rengyba (fitness). Taip mėgsta judėti, kad tam puikiai tinka ir bėgimo takelis. „Nemėgstu kraštutinumų bei absoliutinimo: fizinio pasiruošimo rūšių neskirstau į geras ir blogas. Viskas priklauso nuo nuotaikos, vidinės būsenos. Pastaruoju metu būtent ramios, lėtos Pilates pratybos atitinka mano vidinę būseną, tačiau tai nereiškia, kad į treniruotę negaliu atvykti intensyviai mindama dviračio pedalų,“ – šypsosi Pilates trenerė.

Jos pomėgių sąraše rikiuojasi ir psichologija. „Po mokyklos įstojau į Maskvos atvirą socialinį universitetą, kur studijavau socialinę psichologiją. Trečiame kurse išėjau akademinių atostogų ir… įstojau į Vilniaus pedagoginį universitetą ir 2009 metais įgijau sporto bakalauro laipsnį bei mokytojo kvalifikaciją,“ – apie gyvenimo viražus pasakoja moteris.

Paklausta mūsų numylėto klausimo apie tai, koks žmogus tinka būti treneriu, Renata susimąsto: „Sunku atsakyti apie trenerio tinkamumą darbui. Man tai panašu į kavinių ir restoranų veiklą – mieste jų daug, o šiltų ir jaukių – vienetai. Kodėl? Sunku atsakyti. Ne visada lemia profesinė kompetencija. Yra dar bendravimo su žmonėmis įgūdžiai. Štai čia ir praverčia psichologija, žmogaus pažinimas. Tačiau svarbiausia, mano nuomone, kad žmogus mylėtų savo darbą, nes su juo, kaip ir su artimu žmogumi, teks sugyventi. O koks gyvenimas su nemylimu žmogumi?…“

Laisvalaikį trenerė labai brangina, nes jo nėra daug – nuo ryto sukasi studijose Vilniaus kolegijoje, o pavakary prasideda kūno lavinimo treniruotės. Tačiau sugavusi laisvą minutę mėgsta skaityti, stengiasi apsilankyti teatre. Retkarčiais ją galima pamatyti ir kavinėje – patinka jaukioje vietoje ilgai ilgai gerti kavos puodelį ir stebėti žmones, aplinką.

Renata sukuria namų jaukumą ir konkretų dalykiškumą vienu metu. Ji užtikrinta savimi, žiūrėdama į ją, aš patikiu savimi. Žavi Renatos santūrumas ir šiltumas, žinau, kad į jos treniruotes grįšiu dar daug kartų. Pagal treniruotės sudėtingumą ir tempą, Renatos stilius man labai tinka. Jaučiuosi gerai, nes treniruotė subalansuota taip, kad ir jaučiasi, jog rimtai padirbėjo raumenys, ir nebūnu pavargusi. Tas man labai svarbu, nes po treniruotės tenka grįžti į darbą ir dar sugebėti darbus nudirbti. Renata labai konkreti ir nedaugžodžiaujanti.

Natalija